Anne Olmak İle İlgili Sözler

  • 04 Kasım 2022
  • 177 kez görüntülendi.
Anne Olmak İle İlgili Sözler

Sayfa İçeriği:  Anne Olmak İle İlgili Sözler Kısa, İlk Kez Anne Olmak İle İlgili Sözler, Anne Baba Olmak İle İlgili Sözler, Anne Olmak İle İlgili Güzel Sözler

Bu güzel sayfada sizler için anne olmak ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hazır ettik. Sayfadaki anne olmak ile ilgili güzel sözleri instagram ve whatsapp ile ya da kısa mesaj ile paylaşın.

ANNE OLMAK İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER

REKLAM ALANI

Anne olmak, kendini düşünmekten ömür boyu vazgeçmek, demektir.

Anne olmak kalbinin göğsünde atmasını sağlamaktır.

Anne olmak demek, çocuğu uyuduktan sonra uyumak demektir.

Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür. Hz. Muhammed

Tanrı her yerde olamazdı ve bu nedenle anneleri yarattı. Yahudi Atasözü

Anne olmak, durup dururken iyi ki doğurmuşum seni demektir.

Bir annenin kalbi, dibinde her zaman bağışlamayı bulacağınız bir kuyudur. Balzac

Bazen anneliğin gücü doğa kanunlarını bile aşar. Barbara Kingsolver

Anne olmak çocuğunun canı yandığında keşke benim başıma gelseydi diye düşünmektir.

Anne olmak, kendini düşünmekten ömür boyu vazgeçmek, demektir.

Anne, herkesin yerini tutabilen ama kimsenin onun yerini tutamadığı kişidir. Gaspard Mermillod

Anne olmak demek, oyunun sen yorulduğunda değil, o sıkıldığında biteceğini anlamaktır.

Anne olduktan sonra fark ettim ki aynaya bakarken kendinden çok kucağımdaki mucizeye bakıyorum.

Bir annenin kolları şefkatten yapılmıştır ve bu yüzden çocuklar kollarında usulca uyur. Victor Hugo

Anne olmak demek, William Shakespeare’in, “insan endişeden yaratılmıştır” sözünün hakkını vermektir.

3 dilim kalan pastayı 3 çocuğuna bölüp “Ben yemeyeceğim, canım istemiyor” diyebilmektir anne olmak.

Babalarının taşkınlıklarını, çocukların usandırıcı hırçınlıklarını eritecek fazilet cevheri: Anne kalbidir. A. Şeref Güzelyazıcı

Anne mükemmel bir bölüştürücü, paylaştırıcıdır. Ve kendine daima en küçük lokmayı ayırmıştır. Cahit Zarifoğlu

Kazanacağınız hiçbir değer, ayaklarınızın altına Cenneti getiren bir fırsattan daha değerli olmayacaktır. O değer anneliktir.

Allah’ın rızası, anne ve babanın rızasındadır. Allah’ın öfkesi de anne babanın öfkesindedir. Hz. Muhammed

Anne olmak demek; hayatında binlerce pişmanlıklar yaşarken, bir kez bile olsun onu doğurduğuna pişman olmamaktır.

Cennet annelerin ayakları altındadır. Cenneti Allah, anaların ayakları altına fazilet kılmıştır. Hz. Muhammed

Hiçbir insan, kollarında bir çocuk tutan anne kadar çekici ve birkaç çocuk arasındaki bir anne kadar saygıya layık değildir. Goethe

İnanıyorum ki anne olma seçeneği, var olan en büyük manevi öğretmenlerden biri olma seçeneğidir. Oprah Winfrey

Annelik kimi zaman öyle zordur ki, ömrünü feda etmen, her türlü zorluğa göğüs germen gerekir. En gurur kırıcı anlarda bile gözyaşlarını içine akıtırsın evlatların için.

Yemek koyulurken, bu kadar yeter dedikten sonra mutlaka bir kaşık daha yemek koyan kişiye anne denir. Ve o her şeye değerdir. Oğuz Atay

Anne olmadan anlaşılmayacak bir duygu varsa o da anaçlık duygusudur. Her şey anaç olduğunu düşünüyor olabilir, onlara diyeceğim tek şey anne olana kadar bekleyin.

Anne karnına sığarken, dünyaya neden sığmadığını ve en sonunda bir metrekarelik yere nasıl sığmak zorunda kalacağını fark etmeli. Can Yücel

Kişiliği ve öncelikleri değiştiren bir olgudur, anne olmak. Kendinden bir insan çıkarmak hiçbir manada kolay değildir. Fiziksel değişiklikler olduğu gibi ruhsal değişimlere de hazır olmak gerekir.

Anne dediğin, bütün huzurlu vadilerini, durgun göllerini ve yüce dağlarını avucunun içi gibi bildiğin, keşfedilmiş bir toprak parçasıdır. Elif Şafak

Anne olmak demek, ergenliğe yeni giren kızınızla müzik festivallerinin hiçbirisini kaçırmamak, dönem dönem değişen müzik zevkine göre konserden konsere koşuşturmak, yorulmak, bel ağrısı çekmek, asla şikayet etmemek demektir.

Anne olunca aynı şeyleri gün içinde onlarca kez tekrarlamak ve oğlu eğlensin diye her tekrarda da aynı coşkuyu, heyecanı yansıtmaya çalışmak, ilgili ve hevesli görünmeye gayret etmektir.

İlk defa hamile olduğunuzu öğrendiğinizde, mutluluk, endişe ve korkuyu trajikomik bir şekilde aynı anda yaşarsınız. Doktora gittiğinizde bebeğinizin karnınızda oluşumunu ilk defa gördüğünüzde ve kalp atışlarını duyduğunuzda “Gerçekten mucizeler bu hayatta yaşanıyormuş!” dersiniz ve göz yaşlarınızı tutamazsınız.

Ben bugüne kadar Annelikten daha zor bir iş yapan bir insan görmedim. Annelik gözden düşüyor sanki, evde olmak sanki pek övünülecek bir şey değilmiş gibi. Hayır hayır bu büyük hata olur, yapabileceği hiçbir iş bundan daha önemli değil. Beşiği sallayan dünyayı sallar. Hayati İnanç

Yorgun ve üzgün olabilirsiniz, zor geçmiş bir iş gününün sonunda kendinizi tükenmiş hissedersiniz bazen, sonra eve gittiğinizde kapıyı açar açmaz size doğru yüzlerinde kocaman birer gülümsemeyle koşar kızınız, oğlunuz. Hayatlarındaki en önemli işmiş gibi sarılırlar size. Sonra şöyle bir geriye çekilip tüm yüzleriyle ve bedenleriyle gülerek bakarlar yüzünüze.

Kadın olmak sadece anne olmak değildir. Merhametli olmaktır, örnek olmaktır, duyarlı aynı zamanda hoşgörülü olmaktır. Anne olmak sadece çocuğuna anne olmak demek değildir. Anne olmak kocaman bir kalbe sahip olmaktır. Sadece çocuğu var diye bir kadın anne olmaz, Anne olmak büyük bir sorumluluktur!

Anne olmak demek, birlikte büyümektir. Hatta kimi zaman çocuk, anneyi büyütür, geliştirir. O olmasa yapacağım delilikleri yapmamak, o var diye yapmayacağım işlere girişmek, gelişmek, yenilenmektir. Çocukla büyümek, hiç büyümemek, o büyüdükçe çocuklaşmak, birlikte çocuk kalmak demektir. Meltem modüler ile çocuğunuzun her anına ortak oluyoruz. Sizinle beraber büyüyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ