Bazen İle İlgili Sözler

  Bazen İle İlgili Sözler

  Her insanın hayatında bazen sözleri yer almaktadır. Bazen şunu yapsaydık, bazen bunu yapsaydık der şimdi sizlere bazen ile ilgili güzel sözleri paylaştık.

  Hayat bazen çok keşke.

  Bazen sesini duyurabilmen için susman gerekir.

  Bazen varı anlarsın yok ile! Cahit Zarifoğlu

  Nasıl kızıyorum kendime bazen, bazenler çoğalıyor bazen.

  Bazen sadece susar ve bakarsın en büyük cevap o zaten.

  Bazen insanlar da ikiye ayrılır. Yanınızdakiler aklınızdakiler. M. Longston

  Bazen hayat sadece elindekileri değil, içindekileri bile alır senden.

  Bazen insan öyle özlenir ki. Özlenen bilse yokluğundan utanır. Aziz Nesin

  Bazen ihtiyacın olan sözleri hiç tanımadığın biri söyler. Serkan Türk

  Bazen benim de üzerimde bir uyarı yazısı olsun istiyorum kırmadan seviniz. Küçük İskender

  Bazen bir kelebeğin ömrü kadardır hayat ne kırmaya gelir ne de kırılmaya.

  Bazen diyorum ki Ne olacak söyle gitsin. Sonra diyorum ki Söyleyince ne olacak? Sus bitsin! Cemal Süreya

  Bazen olmaz. Hayat istediğini sunmaz sunsa da uymaz. Ya zaman yanlıştır ya mekan. Belki de insan.

  Bazen insanlar başkalarını uzak tutmak için değil kim yıkacak kadar değer veriyor görmek için duvar koyarlar.

  Bazen hayat ağırlaşıyor. Bir kelebeğe kanatlarının ve süslerinin ağır gelmesi kadar hatta. Tarık Tufan

  Susmak bazen asalet bazen nezakettir. Hele de incitmekten korkuyorsan sevdiklerini susmak o zaman ebedi zerafettir.

  Hayat bazen insanları birbirleri için ne kadar çok şey ifade ettiklerini anlasınlar diye ayırır. Paula Coelho

  Bazen hepsini içinde tutmak daha güvenli gözükür tek yargılayabilecek kişinin sen olduğun yerde. Sarah Dessen

  Bazen insanlar gerçeği duymak istemezler. Çünkü sanrıları yıkılsın istemezler. Friedrich Wilhelm Nietzsche

  Bazen insan ben iyiyim dediğinde gözlerinin içine bakıp iyi değilsin biliyorum diyecek birine çok ihtiyaç duyar. Can Dündar

  Bazen akışına bırakmak gerekir yaprakları, suyu, mevsimleri, olayları, insanları. Ve bekleyip görmek gerekir sonuçları.

  Bazen susarsın. Yenilmiş sanırlar seni eksik ve yaramaz. Unutma susan bilir ki konuştuğu zaman kimse kaldıramaz. Dostoyevski

  Söylenecek söz biter bazen, sadece uzaklara bakarsın. Allah var dersin şükreder ve susarsın. Ammar Çankaya

  Bazen Yolun götürdüğü yere bırakmalı insan kendini. Her şeyi planlayamazsın, çünkü son söz hayatındır her zaman. Lâ Edrî

  Gitmek gerekir bazen. Fazla yormadan, daha çok bıktırmadan. Eğer vaktiyse ardına bile dönüp bakmadan. Can Yücel

  Aşk bazen vuslattadır, bazen ayrılıkta. Dünya derler buna bazen ölüm, bazen düğün. Vuslat olunca düğün, ayrılık olunca ölüm.

  Söylenecek sözün çokluğu bazen insanı dilsiz bırakır tıkanır kalırsınız. Haklılığın suskunluğu diğer suskunluklara benzemez.

  Gülmek gerekir bazen, komik olmasa da hiç bir şey boşa kahkahalar savurmak gerekir. Bazen başını kaldırıp gökyüzüne bakmak gerekir.

  Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstüne yağar. Ama unutma ki rengarenk gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar.

  Aşk bazen gerçekleşmeyeceğini bile bile hayaller kurmaktır. Bazen her şeydir aşk. Bazense hiçbir şey. Aşk bazen susup, çekip gidebilmektir.

  Bazen ağırdır sevmek sevdiğine layık olabilmek. Ve bazen hayattır sevmek birini çok uzaktayken bile yüreğinde taşıyabilmek.

  Ama yinede, bazen düşündüğümde. Bir gün gelirde, yaşarım bende yine. Tüm aşklarım, yalan mıydı ey tanrım? Çok yalnızım. Eriyorum yavaş yavaş.

  Aşk, bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır. Sevmeyenin aklı, gerçekten sevenin kalbi kazanır bu savaşı. Nazım Hikmet

  Hayat bazen yanlış insanlar çıkarır karşına. Dışarıdan göründüğü gibi olmayan ve senin verdiğin değere layık olmayan insanlar. Üzülmen için değil, tecrübe kazanman için.

  Bazen sadece bakarsın öylece. Elinden bir şey gelmeden. Hiçbir şey yapamadan. Hiçbir şey söyleyemeden. Bakışlar anlatır her şeyi aslında. Her şey orada gizlidir.

  Bazen kopmak gerekir dost bildiklerinden. Anlamak gerekir yalnızlığı, tanımak. Bir ömür seninle olacak yalnızlığı sevmek gerekir, kabullenmek gerekir. Senden gitmeyecek tek şeydir çünkü yalnızlık.

  Hayat bazen beklemektir. Bazen bir geç kalmışlık. Bazen unutulmuşluk. Ve bazen yapayalnızlık. Bazen eski bir dost. Eski bir sevgili. Unutulan bir tebessüm. Yarım kalmışlık. Yaşanmamışlıktır.

  Bazen sessizce vazgeçmek gerekir, kimse anlamadan. Kendine dahi söylemeden, öylece bırakıp gitmek. İçinle vedalaşmak. Bazen sevmemek gerekir, sevmekten kaçmak gerekir, daha fazla yara almayasın diye.

  Aşk bazen asla sahip olamayacağın birini sevmektir. Bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır aşk. Aşk bazen hayaller kurmaktır. Beraber. Bazen gerçekleşmeyeceğini bilmektir.

  Bazen hayat yorar insanı. Şarkılar yorar. Beklemek yorar. Özlemek yorar. Affetmek yorar. Hoş görmek yorar. Boş vermek bile yorar. Ve insan susar. Her şeye, herkese rağmen elinden gelen tek şeyi yapar. Bağıra bağıra susar! Can Yücel

  Bazen dönüp gitmek vazgeçmek gerekiyor. Bazen 3-5 gün ağlamayı göze alıp, daha uzun süre ağlamaktan kurtulmak gerekiyor. Sevilmediğini kabul etmelisin bazen. İstenmediğini anlamalısın.

  Aşk vazgeçmektir ey sevgili! Mecnun gibi aklından, Kerem gibi bedeninden vazgeçmek. Yardan gayrısından, cümle cihandan vazgeçmek. Yemeden, içmeden, uykudan uyanıklıkdan ve vazgeçmekten bile vazgeçmektir gün gelince. Senin için senden vazgeçmişim. Bilesin!

  Aşk bazen onun için ağlamaktır. Bazen susmaktır. Aşk Bazen sessizce göz göze bakışmak. Bazen bakışlarını kaçırmak. Aşk bazen onu gördüğünde mutlu olmak. Bazen görmeden de mutlu olabilmeyi başarmak. Bazen özlemektir aşk.

  Bazen hayat sadece elindekileri değil, içindekileri bile alır senden. Ve ait olmadığını hissettiğin mekanları, insanları çekmek zorunda bırakır seni. Çekip gitmek, bırakıp gitmek istersin. Ama öyle düğümlenmiş ve kalındır ki bağların, mecburiyet der, hayat şartları der çekersin. Ve vazgeçtiklerin arasına önce kendini eklersin. Uğur Gökbulut

  Hayat bazen çok zor ve insanlar çok acımasız. En güvendiğin insan vuruyor sırtından mesela. O yapmaz! Dediğin. Hani gözünle görsen gözüne değil de ona inandığın insanlar. Dost bildiğin, kardeşim dediğin insanlar. Kısa zamanda hayatında uzun yol kateden insanlar.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  two × 3 =