Çeşitli Kapak Sözler

  Çeşitli Kapak Sözler

  Kapak sözler, canımızı sıkan durumlar ile karşı karşıya kaldığımız zamanlarda duygu ve düşüncelerimizi ifade etmek ve yer yer laf sokmak için kullanmış olduğumuz sözler olarak yorumlanabilmektedir. Kapak sözler oldukça ilgi çekici olmakla beraber, herhngi bir olayı eleştirmek için kullanılır. Bu çoğu zaman sevgilimiz, ya da yakın arkadaşlarımıza laf sokmak, onları iğnelemek için tercih etmiş olduğumuz bir tanım iken, tamamen tanımadığımız; ancak belirli hareketlere sahip olan insanları iğnelemek için de kapak sözler kullanılabilmektedir. Bu sözlerin söylenmesindeki amaç, mevzu bahis olan kişiyi eleştirmektir. Dolayısı ile bu açıdan bakıldığında iğneleme sanatının son derece büyük bir öneme sahip olduğunu söylemek de mümkün olacaktır.

  En sevdiğim, sana söylemek istediğim o kadar çok şey var ki.. Bir zamanlar sana olan aşkımı ifade etmek anlamsız kalırdı benim için. Lügatlar karıştırır, aşkımıza uygun sözcük arardım. Ne kadar da güzel günlerdi. Lügatlar bana çok şey öğretti. Aşkımıza ilişkin söz bulamasam da aradan geçen bunca zamandan sonra karaktersizliğine birçok laf giydirebilirim. Sana açık yol bile dilemiyorum.

  Medenice ayrılmak, hiç bana göre değil. En azından seninleyken değil. Hayatımı bu denli mahveden biri için güzelleme yapmak, onun için şans ve açık yollar dilemek, benim gibi birine yakışmaz. Karakterine gelen zeval, ömür boyu yakanı bırakmayacak. Dilerim ki gün yüzü görmeyesin.

  Bazı insanlara ne söyleseniz boş. Çok şey söyleyebilirsiniz aslında, ama diyorum ya boş. Aynı kafaları gibi. Demem o ki ne zamanınızı harcayın bu insanlar için ne sinirinizi. Hoş harcasanız da anlamazlar zaten, kapasite hacet beyler bayanlar, kapasite.

  Yukarıda görmüş olduğunuz sözler, kapak sözler kavramı için birkaç örnek oluşturabilmektedir. Aslında kapak sözler, içimizden gelenleri çok iyi ifade ettiğimiz; tam olarak karşımızdakini yererek ondan hıncımızı almamızı sağladığımız bir kavram olarak nitelendirilebilir. Pek farklı sebep ile üzülmü, incinmiş ya da dağılmış olabiliriz. Bütün bunların hepsinin birden çok nedeni olabilir. Kapak sözler kavramı size bu noktada yardımcı olabilmektedir.

  Birbirinden güzel sözler, duygu ve düşüncelerinizi ifade etmeye yarayan kalıplar ve çok daha fazlası için siz de internet sitemizde yer alan bölümleri kullanabilir; burada kendiniz için birçok söz bulabilirsiniz. En güzel kapak sözler ve çok daha fazlası için ise yorum bırakabilir ve yorum yolu ile bizimle iletişime geçme şansı bulabilirsiniz. Kapak sözler son derece güzel sözler olmakla beraber, gün içerisinde de çok sayıda kişi tarafından tercih edilen sözler arasında bulunmaktadır.

  Yeni bir isim vermem gerek sana aslında. Ama seçemiyorum. Hayvan adı versem hayvana yazık. Küfretsem bu işin emek vereni de var. Karaktersizce söylenecek bir tanım var mı bilemiyorum. Karşıma çıkmaman çek temennim.

  Söz yazmak ve terbiye sınırlarını aşmadan, kimi zaman muzaip bir ifade ile karşımızdakini eleştirmek (ironi yaparak) genellikle pek çoğumuzun gerçekleştirdiği eylemler arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca pek çok kişinin ironi yapmakta ve bu sözleri kullanmakta olduğunu da söylesek hiç yanlış olmaz. Ancak kapak sözler kavramının en çok nerede kullanıldığını soracak olursanız, bunun cevabını size, kesinlikle eski sevgililer olarak vermek mümkündür. İnsanlar kapak sözleri genellikle eski sevgililerine atıfta bulunmak ve onları yermek amacı ile kullanmaktadırlar. Siz de duygu ve düşüncelerinizi ifade etmek için kapak sözler arıyorsanız, yukarıda vermiş olduğumuz sözleri çeşitli sosyal mecralarda kullanarak, söz konusu kişilere mesaj gönderme fırsatı bulabilirsiniz.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  five + twelve =