Etkileyici güzel sözler

  Etkileyici güzel sözler

  Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz, sayfamızda bulunan etkileyici güzel sözler sürekli olarak güncellenmektedir.  Sözleri okuduğumda sevgiliye en güzel sözler olarak gönderilebileceğini düşündüm, ve sizlerle paylaşmak istedim.

  Beni sana bu kadar tutsak eden şeyin ne olduğunu bilmiyorum. Ama şükür Rabb’ime ki, onu sende bilmiyorsun.

  Yavaş yavaş biter bazı aşklar. Kaybettiğini anlamadan. Çünkü bazen kazanmak dediğimiz şey ağır ağır ilerleyen bir kaybediştir.

  Neden arkamdan konuştuklarını değil, senin yanında o sözleri nasıl sarf edebildiklerini sorgula. Dostum değil misin?

  Gelmeyen ve aynı zamanda hiç geçmeyen bir yaranız oldu mu? Benim oldu. Ne bana geldin, nede içimden çıkıp gittin, ben seni öyle sevdim.

  Sesine sığınak sessizliğine sağırlıktı kulaklarım. Kölesiydim sesisin de, sessizliğinin de.

  Anlarsın ki; uğruna ödediğin bedeller mutluluğuna gölge düşürüyorsa, hakettiğin mutluluk sana pahalıya mal olmuştur.

  Yeni bir aşkla sana kucak açanlara, gözünü dört açıp bak, unutma! seni çok sevdiğini ve asla terk etmeyeceğini söyleyenler de insana benziyordu.

  Beni aldatmış ve kandırmış olmana üzülmeye hakkım yok, çünkü bunu yapmadığına inandırırken kendimi, senden çok daha güzel kandırıyor muşum kalbimi.

  Bir yara kaldı senden geriye, gören herkesi korkutan, kaçıran, acıtan. Ama bilmiyorlardı kime yaklaşsam önce beni acıtıyordu o yara.

  İnsanlarla olan münasebetim, ateşle münasebetin gibi olsun. Çok uzaklaşma donarsın, çok yaklaşma yanarsın der. Sadi şirazi. Ben sana yanmak için gelmiştim; şimdi buza dönmüş bir kalple yalnızlığı seçtim. Ne yaklaşabildim ne uzaklaşa bildim.

  İçimizde ölenlerle yaşamaya çalışıyoruz, çürümüş bir cesedin kokusunu, daha ne kadar duymazdan gelebilir insan? Kime elimizi atsak, küf bulaştırmamız bu yüzden inan.

  Sustuklarım dan dışıma taşanlar var, gözlerim konuşur onları iyi bakarsan gözlerinle duyabilirsin anlattıklarımı.

  O şimdi nemi yapıyor? Benden sakladığı ellerini başkalarına uzatıyor. Benimse ellerim buz tutarken kalbim cayır cayır yanıyor. Peki sonunda nemi oldu? Ben onun için zaman kaybı, o benim için aşk ayıbı.

  Kitaplar vardır kapağını beğenmediğimiz için okumayız ve çok şey kaybederiz, ve yine kitaplar vardır sırf kapağını beğendiğimiz için okuruz ve çok şey kaybederiz. Doğru kitap hayattır ve insan hiç birşeyi dışı ile değerlendirmemelidir. Ne kitabı, nede insanı…

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  twelve − five =