Hayatımızda güzel sözler makalesi

  Hayatımızda güzel sözler makalesi

  İnsan hayatın da güzel sözler yaşanan duygular doğrultusunda anlam bulur, psikolojik durumların ve duyguların yoğunlaşmasında insanlar müzik dinleyerek, şiir okuyarak veya anlamlı sözler araştırarak duygu beslemesi yaparlar, insan hayatının bir çok noktasında gerek iş hayatında  gerek ilişki anlamında ufak bir sözün her şeyin akışını bir anda değiştirebilir. Sevgilinize söyleyeceğiniz küçük bir güzel söz sizin ilişki durumunuzu olumlu yönde etkiler. İş hayatınızda iş ile ilgili sözler söyleyerek bir anda kariyer hayatınızın dönüm noktası olabilir.
  Hayat felsefeniz her ne olursa olsun, bu sözlere her zaman ihtiyaç duyarız. Her insan günlük yaşantısında arkadaşları ile bir araya gelerek sohbet ederek vakit geçirir. Sohbet esnasında söylenen anlamlı bir söz sizin ortamda ki kişiliğinizi en kısa yönden öne çıkartır ve insanların size bakış açısı değişir. Olumlu sonuçlar doğuran güzel sözler hayatımızın her noktasında bizlere yön veren hayatımızın akışını değiştiren satırlardan oluşmaktadır. Şimdi sizlere karışık insan hayatına yön verecek örnek sözler paylaşıyoruz.

  İnsanoğlu su gibidir. Hangi kaba koyarsan o şekli alır.

  Kadere son restimizdi, şeytanla son resmimiz.

  Bizde kaçan kovalanmaz paşam, gelen ağırlanır giden uğulanır.

  Ben seni en çok bu saatlerde özlüyorum, sen bunu hangi saatte okursan oku.

  Hakkımda kimin ne düşündüğü umrumda değil, düşünceler sizin yaşantılar benim.

  Biz yazarız, siz oynarsınız gözüm.

  İster yar ol, ister yara. Lütfunda başım üstüne kahrında…

  Yukarıda paylaşmış olduğumuz örnek güzel sözler hayatımızın hangi noktasında işimize yaracağını bilemeyiz lakin, iş için yazılan sözü genellikle, iş hayatımızda kullanırız, kader ile ilgili sözleri hayatımızın dönüm noktalarında kullanırız, atarlı sözleri ise karşımızda ki insan ile tartıştığımızda veyahut bir gönderme yapacağımızda bu sözlere başvurur ve bıçaktan daha keskin sözler ile noktayı biz koyarız anlamını taşımaktadır.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  sixteen + 3 =