Sevgiliye en güzel sözler söylemeliyiz

  Sevgiliye en güzel sözler söylemeliyiz

  Seni tanımadan önce ben kalbimde kuşların öteceğini, dünyamın renkleneceğini sanıyordum, nereden bilebilirdim bir şeref yoksununun bütün hayatımı yangın yerine çevirip beni bir başıma koyacağını? Aslında sana da kızamıyorum sevgilim, karakter meselesi sonuçta. Kimileri bu konuda şanssız doğuyor, sen de onlardansın.

  Bazı insanlar varlığı ile içinize huzur doldurur, sizi bir maceradan diğerine çıkartır. Bazıları ise yokluğu ile şükrettirir. Kimsenin hayatında yokluğuna şükredeceğiniz biri olmayın, geri dönüşü hiç de olumlu olmuyor çünkü.

  Sana hakaret ederek belirli hayvanların ismini söyleyerek ettiğimi ve bunun çok ayıp olduğunu düşündüm. Senin gibi bir karaktersiz nasıl olur da dünyanın en masum canlıları ile bir tutulabilir ki? Beter ol diyeceğim, çünkü daha baskın bir isyan kelimesi bilmiyorum.

  Yıl boyunca mutsuz olmamız için elimizden geleni yaptın, türlü türlü entrikalar çevirdin. Şimdi ben senin hangi bayramını kutlamalıyım, İşçi Bayramı’nı mı? Evet kutlayayım, sonuçta bu konuda az çaba göstermedin.

  Senin için belki de binlerce kelime yazabilecek kadar haznem var. Ancak neden yazayım, senden her bahsettiğime dilimde uçuk çıkıyor, organlarım bile sana diş bilemiş.

  Kalbiniz kötü ise tek yaptığınız insanların hayatlarının mahvolması için dua etmek olabilir. Durup durup kimin ne zaman mutsuz olacağı ile ilgili çıkarımlar yaparsınız. Kimi zaman bu çıkarımlarınıza türlü entrikalar ve iftiralar eklersiniz. Seneler boyu sürebilir küçük aklınız ile yapmış olduğunuz bu çalışmalar. Ancak günün sonunda kaybeden hep siz olursunuz. Çünkü uzun yıllardır yalnızca ‘izleyici’siniz. Ve asla beklediğiniz bölümü seyredemeyeceksiniz.

  Kalbinizin karalığını, ya da diğer bir ifade ile gözlerinizin kenafirliğini süslü süslü cümlelere, kendinizi haklı çıkarabilecek basma kalıp ifadelere bağlamayın. Siz sadece kötüsünüz, kötü niyetli ve bu durumunu devam ettirmeye niyetli, asla mutlu olamayacak ve hayatını kötü olma uğrunda harcayacak bir zavallısınız.

  Nasıl oluyor da bir insanın hayallerini, hayatını hiç umursamadan dönüp onu bu denli kırabilecek cümleler kuruyorsunuz? Ben yanlışlıkla birini üzsem günlerim zehir oluyor, aklım karmakarışık oluyor. Çok mu hoşunuza gidiyor insanları üzmek, onları ağlatmak? Bu sizin hayat biçiminiz mi yoksa, muhteşem karaktersizlikleriniz ile mi süslüyorsunuz bu durumu?

  En güzel kapak sözler, duygu ve düşüncelerinizin ruh halinizi açıklamaya yetmediği durumlarda, sitemiz aracılığı ile ruh halinize en uygun sözü bulabileceğiniz yerler arasında yer almaktadır. Sizi üzen, sizi hiç beklemediğiniz bir ruh hali içerisine koyan kişiler için belirli cümleler sarf etmek istiyorsanız, ancak bu konuda ne yapacağınızı bilemiyorsanız, en kapak sözler sayfamızdan kendiniz için uygun bir söz bakabilir ve bu sözü kullanabilirsiniz. Her gün onlarca kişi bizim internet sitemizden söz bakmakta ve sosyal mecralarda bunu paylaşmayı tercih etmektedir. Siz de düşüncelerinizi yazıya dökmekte başarılı değilseniz, bu konuda bizden destek almayı tercih edebilirsiniz.

  Hayatı yalan dolan ve palavrayla geçmiş erkek bozuntularının, adamlık lafını ağzına almaları beni o kadar güldürüyor ki… Bence bu sözü söyleyebilmeleri için önce ağızlarını çalkalamaların gerek. Herkes dünyadaki en haklı, en mükemmel kişi sanıyor kendini, öyleyse yeni bir soru açığa çıkıyor, bu kadar şerefsiz nereden geldi dünyaya?

  Anneler Gününü kutluyorsunuz, bin bir güzel sözler türlü türlü jestlerle. Eminiz anneniz sosyal medya paylaşımları olmasa daha önce sizden böyle bir sözü duymamıştır hiç. İyi bari, madem kadını mutlu etmek istiyorsunuz, bir zahmet boyfriendlerinizle paylaşımlarını görmesini istemediğiniz zamanlarda atmış olduğunuz engeli de kaldırın.

  Şam şeytanları her yerde. Öyle ki küçük akılları ile türlü türlü şempanzelikler çeviren, arkanızdan yapmış oldukları dolaplar buradan aya kadar yol olan o küçük insancıklar, bu konuda başarılı olamadıklarında ikinci seçeneğe başvurur. İkinci seçenekte yine o küçük akılları ile size akıl vermeye çalışır, kötü kalplerinden kötü dillerinden çıkan fikirleri size aşılamaya çalışırlar. Çok da mahal vermemek gerek. Tipik şam şeytanları.

  İnsanları üzüp duyguları ile oynadıktan sonra, vicdanınızı rahatlatmak için orada burada Mevlana sözleri paylaşmayın. Gidin özür dileyin, en azından hakkı ile bir iş yapmış olursunuz, kimse de samimiyetinizden şüphe etmez.

  İki paralık ruhunuzu bile satmaya utanmıyorsunuz da en ufak bir eleştiriyi duymaya eriniyor bünyeniz, vallahi büyük başarı. Kaybeden olmak da başarı.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  one × 5 =