Sevgiliye en güzel sözler

  Sevgiliye en güzel sözler

  Seni tanımadan önce dünya benim için griydi, sonra sen geldin ve birden gökkuşağı düştü hayatıma…

  Hayatınızda bazı kişiler önemlidir. Ancak önemli olan bu insanları kaybettikten sonra değerini anlamak değil; insanlar hayatınızdayken onların değerini bilmektir. Aksi halde insanları kaybettiğinizde elinizde koca bir hiçten başka hiçbir şey olmaz.

  Hiç kuşkusuz ki bu hayatta sahip olmaktan gurur duyacağınız tek şey iyi bir ailedir. Aile hayatınızdaki en büyük şanstır, asla kaybetmeye gelmez. Şimdi bir bütünken değeri bilineli ailenin, bir bütünken gurur duyulmalı aile ile. Aile için kaybetmekten korkulmamalı..

  Çünkü ben sensiz kaldıktan sonra, dünyam rengini kaybetti. Yeniden gel hayatıma, gel ki renklensin en kara gecelerim, canım sevgilim hayatıma iyi ki girdin iyi ki benimlesin ve lütfen geldiğin yerden hiç çıkma..

  Yüreğinin en gizli yerine sakla ve göm beni, oradan hiç çıkarma. Bütün bir ömrüm boyunca seninle kalsın yüreğim, sensiz bir günüm geçmesin.

  İnsanların güvenini asla boşa çıkarmayın, bir kere çıkardığınızda ikincisini istemeyin. İstiyorsanız eğer, o şansın karakteriniz adına son şans olduğunu bilin ve bu şans için elinizden geleni yapın.

  Anne sevgisi, hiçbir şeye değişilmez. Yalnızca Anneler Günü’nde değil, her gün bilirseniz annenizin kıymetini; dünyanız her daim çiçek açar. Anne kutsallığı hiçbir şeye değişilmez. Dönüp baktığınızda ‘keşke annem burada olsaydı’ dememek için, gösterin bütün sevginizi en kıymetlinize. Yaşarken dünyanız çiçek açsın.

  En gerçek sevgi nedir bu hayatta? Bence en gerçek sevgi insanın kendini sevmesidir. Kendini sevmeyen insan kimseyi sevemez. Öylesine sevemez ki hem de bu durum onun cehennemi olur. Kendini sevmiyorsan, kendini sevmeyi öğren. Sevemiyorsan kendinle savaş. Kendini öğren, mutlu ol her daim.

  İnsanları kaybettikten sonra değerini anlamak size ne kazandırır ki? Çok şey kaybettirmiştir halbuki. İnsanlara değeri onları ilk tanıdığınız andan itibaren verin. Ruhunuzu huzura ancak sevgiyle doydurursunuz. Şefkatinizi esirgemeyin.

  Bir insan ile tanıştıysanız ve nasıl biri merak ediyorsanız, en önemlisi de onun sizin için ‘doğru’ insan olup olmadığını merak ediyorsanız, hayvanları sevip sevmediğini öğrenin. Hayvan seven, hayvanlara şefkat gösteren bir dost gerçek dosttur. Özellikle de bu arkadaş hayat arkadaşınız olacaksa…

  Ruhunuzu doyurmak için yapmanız gereken, dua ve tekamül. Her kim ki bunların ikisinde de başarılı olursa ruhunu doyurmak; manevi olarak arınmak mümkündür. Her kim ki bunlardan uzak kalırsa boşluğa düşer. Gönlünüzü ferah tutun. Bol bol dua, tekamül ve birazcık sabırla emin olun ki aşılmayacak hiçbir şey yoktur.

  İnsanlar birbirleri için son derece önemlidir. Duygu ve düşüncelerinizi ifade etmek, uygun bir ifade ile belirtmek için yapabilecekleriniz arasında yazmak bulunur. Yazma konusunda başarılı değilseniz ve bu konuda ne yapmanız gerektiğini bilemiyorsanız, böyle durumlarda yapmanız gereken güzel sözler içeren bir siteden bilgi almak olabilir. Sevgiliye güzel sözler ve çok daha fazlası için siz de internet sitemizi takip edebilir ve buradan beğendiğiniz sözleri alabilirsiniz.

  Kalbinizin sesini her daim dinleyin. O ses, sizi hiç yanıltmaz. Bilirsiniz ki yanlış yapacaksınız; vicdanınız söyler size onun yanlış olduğunu. Yapacağınız vicdanınıza doğruysa, zaten gönlünüz uçar semanın derinliklerinde. Kalp ki insanın aklıdır, beyniyle karar vermez insan aslında. Kalpsiz olmayın, kalp siz olun. İşte o zaman her güneş sizin için doğar.

  Gönlünüzü birine kaptırmaktan korkmayın. Gerçek ruhlar aşkla dolar; aşkla uçar. Dünya üzerinde hiç sevmeyen birini bulabilmek mümkün müdür? Katiller bile aşıktır, hatta birçok katil kurbanına aşıktır. Önemli olan aşkı nasıl değerlendirdiğinizdir dostlar, bunu unutmayın. Aşkı tüketmeyin, celladınıza aşık olur, aşık olduğunuzu öldürürsünüz gönlünüzde.

  Masum sevgi kavramı günümüzde anlamını yitiren ifadelerden birisi bildiğiniz gibi. Masum sevmek önemli. Evet, yanlış duymadınız; masum sevmek gerçekten önemli. Masum severseniz eğer, hiçbir şey vicdanınızı rahatsız etmez. Masum severseniz mutlu olursunuz. Ancak masum aşk ruhen doyurur sizi, gerisi vicdan azabıdır zira.

  Kaderin size ne getirdiği aslında o kadar da önemli değildir. İsterse sillesi ile mahvedebilir sizi kader. Mahvedebilir mi demiştik? Gönlünde tekamül olanı kim mahvedebilir ki? Allah’a sığının, yalnızca Allah’a sığının. İşte o vakit kimse sizi yıkamaz.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  2 × three =